Zdá sa, že sa medzi hudobnými streamovacími službami sa rozohrala veľká hra. Len pred doma dňami som spomínal, že Grooveshark to zabalil kvôli tlaku nahrávacích spoločností. Medzičasom The Verge priniesol informáciu, že Apple sa snaží zrušil prehrávanie hudby zadarmo cez Spotify.

Takýmito praktikami by sa malo už zaoberať aj Ministerstvo spravodlivosti. Apple má zneužívať svoje silne postavenie a vzťahy s nahrávacími spoločnosťami. Údajne má na ne tlačiť, aby zo Spotify prestali prehrávať svoju hudbu zdarma. Spotify totiž okrem plateného prístupu podporuje aj freemium prístup, ktorý je prerušovaný reklamou. Ten využíva až 45 miliónov používateľov tejto služby z celkového počtu 60 miliónov.

Capitalism Kills Love

Podobné praktiky majú byť aj pri YouTube, ktoré tak isto umožňuje prehrávať takýto obsah zdarma. Tu mal dokonca Apple skúsiť vyplatiť Universal Music Group aby z YouTube svoj obsah stiahla. Špinavosť za špinavosťou. Apple pravdepodobne v júni na WWDC predstaví svoju streamovaciu službu, ktorú kúpil s nepodarenými a predraženými slúchadlami od Dotóre Dre. Teraz sa snaží si lepšie si pripraviť piesoček, nakoľko ľudom sa nechce prejsť na platený model.