Fedora CoreOS bola počas minuloročného leta dostupná ako preview, odteraz ju môžete používať. CoreOS patrí pod Red Hat od akvizície v roku 2018. Dlho sa očakávalo čo sa s technológiami stane.

Distribúcia Fedora CoreOS, alebo lepšie povedané Fedora edícia v sebe kombinuje Fedora Atomic Host a CoreOS Container Linux. Je ručená pre kontajnerové prostredie a medzi najväčšie výhody patrí automatický update za behu na ktorom bol postavený práve CoreOS. Ďalej je to podpora OCI a SELinux.

Je postavená na Fedora 31 s kernelom 5.4, systemd 243, Podman 1.7 a Moby 18.09. Fedora CoreOS je možné nainštalovať takmer všade: dostupné je ISO pre inštaláciu na bare-metal, pre sieťový PXE boot, imidže pre cloud providerov ako AWS, GCE, Alibaba, Azure ale aj on-premise riešenia ako OpenStack a Vmware.

Napriek tomu, že už nejde o technologický preview, ale verziu na použitie, tak bez akejkoľvek garancie. Ako to už pri open-source projektoch býva. Ak hľadáte podporu, tak treba siahnuť po subskribčnom modely od Red Hat.

Na Fedora CoreOS je možné migrovať z CoreOS Container Linux a z Fedora Atomic Host.

Keďže po akvizícii CoreOS bol osud Container Linux neistý, tak vznikol aj projekt distribúcie Flatcar Container Linux, čo je kompatibilný fork. Či bude pokračovať alebo prevezme tak isto funkcionalitu aj z Fedora Atomic Host zatiaľ nie je známe.