Vlog


Sleduj ma


Twitter


Microsoft kúpil tvorcu Flatcar Container Linux

Koncom apríla spoločnosť Kinvolk, ktorá je tvorcom distribúcie Flatcar Container Linux bola odkúpená Microsoftom. Flatcar Container Linux sa profitoval ako najlepšia možná náhrada za CoreOS, ktorý bol odkúpený spoločnosťou Red Hat. Tá jeho bezplatné zostavenie vydáva pod Fedora CoreOS.

Kinvolk pokračoval Flatcar Container Linux no neskôr sa začal uberať vlastným smerom a na vlastných technológiach. Okrem toho Kinvolk poskytoval aj podporu a konzultácie ako súčasť komerčných služieb. A tiež ponúkal Lokomotive, čo Kubernetes distribúcia zameraná na bezpečnosť a nasadenie na vlastom HW alebo cloude.

Kinvolk si spoluprácu s Microsoftom otestoval na prenesení CoreOS užívateľov do prostredia Azure a aj na behu Flatcar Container Linux v tomto cloude.

Flatcar Container Linux podľa jeho tvorcov nekončí a s Microsoftom chcú komunitu okolo projektu zdvojnásobiť. Či ale projekt prežije a v akej forme ukáže čas. Vieme ako to dopadlo po podobných akvizíciách.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

CoreOS Container Linux definitívne končí

To, čo bolo od akvizície jasné je teraz oficiálne - CoreOS Container Linux naozaj končí. Konkrétne od 26. mája tohto roku nebudú ponúkané žiadne aktua

Fedora CoreOS je už verejne dostupná na používanie

Fedora CoreOS bola počas minuloročného leta dostupná ako preview, odteraz ju môžete používať. CoreOS patrí pod Red Hat od akvizície v roku 2018. Dlho

Publikované 05.05.2021
TOPlist TOPlist