Vlog


Sleduj ma


Twitter


RedHat kupuje CoreOS

V „náručí“ spoločnosti RedHat skončí moja ďalšia obľúbená firma, naposledy to bola Ansible, ktorá vyvíjala rovnomenný nastroj pre konfiguračný manažment. Zaujímavé je, že produktovo nebola stále hlboko začlenená do ďalších produktov a naďalej si žije vlastným životom. No a teraz teraz k nim pribudne CoreOS.

Spoločnosť CoreOS vznikla v roku 2013 a jej najznámejším produktom bola asi rovnomenná minimalistická linuxová distribúcia, ktorá sa časom premenovala na Container Linux. CoreOS sa silno zameriavala na otvorenosť a preto na jej konte je viac ako stovka ďalších zaujímavých projektov. Stačí spomenúť vlastný kontajnerový démon rkt, alebo store etcd ktoré je základom aj ďalších systémov, ďalej flannel, dex, Clair a mnohé ďalšie.

wide

CoreOS formovalo veľa prístupov ku kontajnerovému prostrediu, ktoré sú teraz samozrejmosťou. Zatiaľ čo väčšina spoločností ešte na linuxové kontajnery pozerala cez prsty sa snažili nájsť riešenia na najčastejšie problémy ako siete, bezpečnosť a aktualizácie. Samozrejme sa mi páčila ich otvorenosť a moderný prístup k vývoju.

Poznámky z CoreOS Fest 2016 v Berlíne

CoreOS stoji aj za Tectonic, čo je samostatná firma ktorá prepája Kubernetes a Container Linux. V nej má podiel napríklad Google. Tectonic má veľmi pekný grafický inštalátor pre K8s ak si na CLI netrúfate. Okrem toho spolupracuje aj s ďalšími spoločnosťami.

Je jasne, že všetka tá paráda niečo stojí a CoreOS ako startup už dlhšiu dobu bol súci na predaj. Na jednu stranu som rád, že to je práve RedHat, ktorý si na open-source zakladá avšak zároveň dúfam, že CoreOS ďalej prežije a nebudú jej nápady len rozobraté do existujúceho portfólia nového majiteľa.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #7

Technológie Fedora CoreOS JSON APIs Are Just Web Applications MyHeritage Statement About a Cybersecurity Incident Intel and AMD Reveal New Processor D

Je známe, čo RedHat plánuje s CoreOS

Po tom čo bolo oznámené, že RedHat kupuje CoreOS vzišlo niekoľko otázok, čo sa bude so samotnou platformou diať. Odpovede dal až práve prebiehajúci Re

CoreOS je odteraz Container Linux

Včera a dnes sa v New Yorku koná Tectonic Summit. Už som tu spomínal, že Tectonic je enterprise verzia Kubernetes od CoreOS. Nie je žiadnym tajomstvom

Publikované 31.01.2018
TOPlist TOPlist