Málo čo mi je tak nesympatické ako AdBlock, ktorý sa hrá na Boha, ale dnes to prekúsnem. Spoločnosť Eyeo, ktorá stojí za týmto pluginom oznámila, že kupuje Flattr. Ten je najmä blogerom pomerne známy, nakoľko sa často pod blogpostami zobrazuje ikonka pre mikroplatbu za obsah.

Eyeo prevezme Flattr za cenu, ktorá nebola špecifikovaná, ale už predtým do platformy Nemci naliali nejaké peniaze. Isté ale je, že výsledkom by malo byť asi niečo na čom už spolu spolupracovali s názvom Flattr Plus – teraz je možné sa zaregistrovať do Beta programu.

Má to fungovať tak, že mesačne si nastavíte sumu, ktorú chcete investovať do kvalitného obsahu. Browsujete a Flattr na základne „kúzla“ rozhodne, ktorým webom peniaze pošle. Za kúzlom bude analytika, ktorú si Flattr necháva pre seba, ale celé to bude realizované bez zásahu užívateľa (zero-click).

Optimista za tým môže vidieť férovú platbu sa dobrý obsah bez reklamy. Pesimista zase spôsob ako cez seba prelievať peniaze namiesto reklamných systémov typu AdWords. Priznám sa, že v tomto som dosť pesimista.