Vlog


Sleduj ma


Twitter


NGINX s QUIC a HTTP/3

Spoločnosť F5, ktorá stojí za webserverom NGINX preň oznámila Technology Preview s integráciou QUIC a HTTP/3. Znamená to prípravu na príchod nového štandardu aj pre tento server.

HTTP/2 tu je už 5 rokov a berieme ho skoro ako štandard, no nie všetok webový traffic sa naň presunul. Z pohľadu výkonu pri ňom je najviac revolučné spracovávanie viacerých HTTP požiadaviek naraz.

HTTP/3 je postavený na transportnom protokole QUIC, ktorý namiesto TCP používa UDP. QUIC má priniesť ešte väčší výkon, dostupnosť a a bezpečnosť. Dôvodom je povinnosť používania TLS, ktorý napríklad striktne HTTP/2 nevyžaduje ale výrobcovia prehliadačov na ňom trvajú.

Treba ale povedať, že QUIC je v štádiu návrhu a momentálne je možné testovať ho a dávať spätnú väzbu.

Na strane klienta sa pri použití HTTP/3 nič nemení pri zadávaní URL, podpora v prehliadačoch ako Google Chrome a Mozilla Firefox je už od minulého roka. Treba ju ale povoliť manuálne.

Ale späť k NGINX – bol spustený repozitár s experimentálnou podporou QUIC+HTTP/3. Ako modul http_v3_module si môžete otestovať na quic.nginx.org.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Čo sa dialo s NGINX v polovici decembra?

Možno ste ešte v polovici decembra minulého roka zachytili informáciu, že do moskovskej pobočky spoločnosti NGINX Inc., v trhla polícia a zatkla aj sp

Weekly #80 - Mirantis kupuje Docker, CDN, Go má 10, Cardboard, SQL Server 2019, Helm 3, MacBook Pro 16”

Technológie CDN comparison: AWS, Google Cloud, Azure, IBM, Alibaba Cloud Scaling in the presence of errors—don’t ignore them The Consul outage that ne

Weekly #41 - CDN, Ubuntu 18.04.2, CVE-2019-5736

Technológie Benchmarking CDNs: CloudFront, Cloudflare, Fastly, and Google Cloud Insights Into Node by Numbers 2018 Using Dotfiles for Managing Develop

Publikované 15.06.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist