Vlog


Sleduj ma


Twitter


Poznámky k Percona XtraDB Cluster

Pokiaľ pracujete s relačnými databázami ako MySQL alebo MariaDB nebude vám pojem Percona asi neznámy. Ide o spoločnosť, ktorá sa od roku 2006 venuje konzultáciám, správe a školeniam práve v oblasti takýchto databáz. Mimochodom práve tieto dni sa konala konferencia Percona Live v Londýne.

Percona má veľa open-source produktov, nástrojov a skriptov. Dnes prinášam niekoľko mojich poznámok k produktu Percona XtraDB Cluster. V skratke by sa dalo povedať, že ide or riešenie vyskladané z MySQL servera + Galera cluster + Percona Xtrabackup.

Krajšie povedané ide o open-source softvér pre vysokú dostupnosť (High Availability) MySQL. Čiže hneď na začiatku poteší, že zo slobodného softvéru neplynú žiadne licenčné poplatky ani obmedzenia.

Na čo to je dobré? Napríklad ak potrebujete zabezpečiť vysokú dostupnosť databázového servera, alebo mať na viacerých MASTER serveroch identické dáta v rovnaký okamih, v prípad rozkladania záťaže (Load Balancing) a podobne.

Prikladám ukážku konfigurácie pre 3 nody:

[mysqld]

datadir=/var/lib/mysql
user=mysql

# Path to Galera library
wsrep_provider=/usr/lib/libgalera_smm.so

# Cluster connection URL contains the IPs of node#1, node#2 and node#3
wsrep_cluster_address=gcomm://192.168.70.61,192.168.70.62,192.168.70.63

# In order for Galera to work correctly binlog format should be ROW
binlog_format=ROW

# MyISAM storage engine has only experimental support
default_storage_engine=InnoDB

# This changes how InnoDB autoincrement locks are managed and is a requirement for Galera
innodb_autoinc_lock_mode=2

# Node #1 address
wsrep_node_address=192.168.70.61

# SST method
wsrep_sst_method=xtrabackup

# Cluster name
wsrep_cluster_name=my_database_cluster

# Authentication for SST method
wsrep_sst_auth="sstuser:s3cretPass"

Určite si pozrite oficiálny web Percona XtraDB Cluster, je tu na stiahnutie aj PDF príručka k celej aplikácii. Ďalej odporúčam MySQL Performance Blog, kde je celkovo veľmi veľa zaujímavého čítania o relačných databázach, ich ladení a optimalizácii.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Končí MariaDB 5.5 a na jeseň 10.1

Tento rok sa rozlúčime s podporou pre dve verzie MariaDB. Konkrétne 11. apríla bola ukončená verzia 5.5, ktorá je tu s nami od apríla 2012. Podpora ak

Weekly #45 - trolls, Revolut, Nginx, Mellanox

Technológie NGINX to Join F5: Proud to Finish One Chapter and Excited to Start the Next NVIDIA to Acquire Mellanox for $6.9 Billion Reducing High CPU

WordPress 5.1 už nespustíte všade | VLOG #47

Februárová aktualizácia obľúbeného CMS WordPress na verziu 5.1 prinesie celkom zásadnú novinku v oblasti jeho bezpečnosti a prevádzky. WordPress tak

Publikované 05.11.2014
TOPlist TOPlist