Vlog


Sleduj ma


Twitter


Rackspace predaný za 4 miliardy – zabrzdilo to jeho pád

Možno si ešte spomínate na môj článok na tému Čo je to OpenStack a prečo sa oň oplatí zaujímať - áno na počiatku tejto platformy vedľa NASA stál v roku 2010 Rackspace.

OpenStack, ale nie je jediná vec ktorej sa táto spoločnosť venuje. Celkovo by sa dalo povedať, že v oblasti cloudu neposkytuje len vlastné riešenia, ale disponuje tisíckami expertov certifikovaných na Vmware, Amazon AWS ale aj produkty spoločnosti RedHat či Microsoft.

Práve toto oustourcovanie expertov a široký záber na prvý pohľad naprieč konkurenčnými platformami je dôvodom prečo Racksprace boduje u značného množstva firiem z Fortune 100. Rackspace vstúpilo na burzu v roku 2008, akcie mali najvyššiu hodnotu v roku 2013 a to 80 dolárov. Tento úspech sa už nepodarilo zopakovať a tento rok bol otváraný na hodnote 17 dolárov.

Odporúčam Rackspace YouTube kanál s množstvom dobrého a často aktualizovaného obsahu

Rackspace ide o rúk súkromných investorov Apollo Global Management za cenu 4,3 miliardy dolárov, čiže 32 dolárov za akciu. Spoločnosť bude ale stiahnutá a na burze sa nebude s jej akciami nebude obchodovať dokiaľ nedobehne jej reštrukturalizácia. Ak protimonopolné úrady nebudú mať námietky, tak celý proces s odpredajom v hotovosti by mal byť ukončený ešte tento rok.

Rackspace sa inak už vyjadril ak téme brexit a dopadu na firmu.

Ako bude Rackspace vyzerať potom z pohľadu zamerania a portfólia služieb a produktov nie je ešte známe – ubezpečuje ale svojich viac ako 300 tisíc zákazníkov z celého sveta, že zmeny sa ich nedotknú. Rackspace má mimochodom veľmi dobré meno aj ako zamestnávateľ a medzi inžiniermi sa teší pomerne slušnej reputácii za čo si na rôznych kontinentoch odniesol niekoľko ocenení.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

SUSE kupuje Rancher Labs

SUSE ako najväčšia nezávislá spoločnosť zameraná na open-source získala pod svoje krídla Rancher Labs. Práve Rancher Labs si vybudovalo silné postaven

Fedora CoreOS je už verejne dostupná na používanie

Fedora CoreOS bola počas minuloročného leta dostupná ako preview, odteraz ju môžete používať. CoreOS patrí pod Red Hat od akvizície v roku 2018. Dlho

Weekly #37 - HAProxy 1.9, Kubernetes, serverless, Golang, ako uspieť na Instagrame

Technológie Why SRE Documents Matter On Thinking About Infrastructure as Code Roadmap to becoming a web developer in 2019 Adventures with a home Kuber

Publikované 30.08.2016
TOPlist TOPlist