Vlog


Sleduj ma


Twitter


Rackspace predaný za 4 miliardy – zabrzdilo to jeho pád

Možno si ešte spomínate na môj článok na tému Čo je to OpenStack a prečo sa oň oplatí zaujímať - áno na počiatku tejto platformy vedľa NASA stál v roku 2010 Rackspace.

OpenStack, ale nie je jediná vec ktorej sa táto spoločnosť venuje. Celkovo by sa dalo povedať, že v oblasti cloudu neposkytuje len vlastné riešenia, ale disponuje tisíckami expertov certifikovaných na Vmware, Amazon AWS ale aj produkty spoločnosti RedHat či Microsoft.

Práve toto oustourcovanie expertov a široký záber na prvý pohľad naprieč konkurenčnými platformami je dôvodom prečo Racksprace boduje u značného množstva firiem z Fortune 100. Rackspace vstúpilo na burzu v roku 2008, akcie mali najvyššiu hodnotu v roku 2013 a to 80 dolárov. Tento úspech sa už nepodarilo zopakovať a tento rok bol otváraný na hodnote 17 dolárov.

Odporúčam Rackspace YouTube kanál s množstvom dobrého a často aktualizovaného obsahu

Rackspace ide o rúk súkromných investorov Apollo Global Management za cenu 4,3 miliardy dolárov, čiže 32 dolárov za akciu. Spoločnosť bude ale stiahnutá a na burze sa nebude s jej akciami nebude obchodovať dokiaľ nedobehne jej reštrukturalizácia. Ak protimonopolné úrady nebudú mať námietky, tak celý proces s odpredajom v hotovosti by mal byť ukončený ešte tento rok.

Rackspace sa inak už vyjadril ak téme brexit a dopadu na firmu.

Ako bude Rackspace vyzerať potom z pohľadu zamerania a portfólia služieb a produktov nie je ešte známe – ubezpečuje ale svojich viac ako 300 tisíc zákazníkov z celého sveta, že zmeny sa ich nedotknú. Rackspace má mimochodom veľmi dobré meno aj ako zamestnávateľ a medzi inžiniermi sa teší pomerne slušnej reputácii za čo si na rôznych kontinentoch odniesol niekoľko ocenení.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #37 - HAProxy 1.9, Kubernetes, serverless, Golang, ako uspieť na Instagrame

Technológie Why SRE Documents Matter On Thinking About Infrastructure as Code Roadmap to becoming a web developer in 2019 Adventures with a home Kuber

Vyšla 17. verzia OpenStack-u s názvom Queens

Tak trochu v tieni politicko-spoločenských udalostí posledných týždňov míňam technologické novinky. Až teraz som sa dostal k novinkám v poradí už sede

Som Certified OpenStack Administrator (COA)

Ešte koncom roka 2017 sa mi podarilo získať certifikáciu Certified OpenStack Administrator (COA). Rád by som sa s vami podelil o pár skúseností a info

Publikované 30.08.2016
TOPlist TOPlist