Vlog


Sleduj ma


Twitter


Red Hat Enterprise Linux a Docker

Pokiaľ ste používali Docker na Windows alebo macOS, tak prakticky do nedávna neexistoval spôsob ako ste mohli spustiť kontajnery s Red Hat Linuxom. Vo svete linuxových distribúcii to nebolo o nič lepšie – takýto kontajner bol k dispozícii len pre Red Hat Enterprise Linux.

Samozrejme ste mohli používať Fedoru alebo CentOS, no nie vždy to je úplne žiaduce. Na konferencii Red Hat Summit 2019 bol oznámený projekt Red Hat Universal Base Images (UBI), ktorý práve toto rieši. Ide o základné oficiálne imidže s touto distribúciou.

Base images sú dostupné v troch prevedeniach a to Minimal, Standard a Multi-service. Rozdiel medzi nimi je v nainštalovaných nástrojoch a možnosti behu viacerých aplikácii v jednom kontajneri. Okrem nich sú pripravené obrazy aj s behovým prostredím pre jazyky ako PHP, Ruby, Python a okrem nich .NET, JDK a node.js.

Ako sa teda k nim dostať? Treba použiť Red Hat Container Registry na to určené, výpis všetkých dostupných images získate príkazom

docker search registry.access.redhat.com/ubi

Spustenie kontajnera je potom už celkom jasné

docker run -it --name rh8 registry.access.redhat.com/ubi8 bash

Verziu si môžete skontrolovať príkazom cat /etc/redhat-release. V Dockerfile odporúčam inštalovať balíčky s parametrom yum --disableplugin=subscription-manager.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

SUSE kupuje Rancher Labs

SUSE ako najväčšia nezávislá spoločnosť zameraná na open-source získala pod svoje krídla Rancher Labs. Práve Rancher Labs si vybudovalo silné postaven

CoreOS Container Linux definitívne končí

To, čo bolo od akvizície jasné je teraz oficiálne - CoreOS Container Linux naozaj končí. Konkrétne od 26. mája tohto roku nebudú ponúkané žiadne aktua

Publikované 11.06.2020
TOPlist TOPlist