Vlog


Sleduj ma


Twitter


CoreOS je odteraz Container Linux

Včera a dnes sa v New Yorku koná Tectonic Summit. Už som tu spomínal, že Tectonic je enterprise verzia Kubernetes od CoreOS. Nie je žiadnym tajomstvom, že investorom práve do Tectonic je aj Google.

Prvou zásadnou novinkou je Self-Driving Kubernetes – čiže si môžete nainštalovať zdarma až 10 nodov CoreOS a spravovať ich cez Tectonic manažment. Ako providera pre takýto cluster môžete použiť napríklad AWS alebo aj vlastné bare-metal servre.

Tou druhou je, že samotný operačný systém doteraz známy ako CoreOS sa premenoval na Container Linux, resp. “Container Linux by CoreOS”. To znamená, že CoreOS zostáva ako brand pod ktorý spadajú všetky otvorené ale aj komerčné projekty teda aj nový Container Linux.

Momentálne je na spadnutie aj Kubernetes vo verzii 1.5, ktoré sa da očakávať v najbližších hodinách.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

CoreOS Container Linux definitívne končí

To, čo bolo od akvizície jasné je teraz oficiálne - CoreOS Container Linux naozaj končí. Konkrétne od 26. mája tohto roku nebudú ponúkané žiadne aktua

Fedora CoreOS je už verejne dostupná na používanie

Fedora CoreOS bola počas minuloročného leta dostupná ako preview, odteraz ju môžete používať. CoreOS patrí pod Red Hat od akvizície v roku 2018. Dlho

Publikované 13.12.2016
TOPlist TOPlist