Toto bude určite rekord v písaní reportu z nejakej akcie. No chcem to tu natlačiť zakiaľ to mám ešte všetko čerstvo v hlave. Pôvodne som ani netušil, že či na tohtoročný Wilsonic vlastne zavítam, ale urobil som tak a naozaj neľutujem. Aj keď počasie výletom z domu nepraje mal som to šťastie, že nepršalo tak som sa zo svojimi priateľmi vybral do Blavy. Do PKO sme dorazili asi o štvrť na jedenásť, no a v duchu som počítal, že všetci návštevníci budú už asi tu. Tak sa aj stalo. Vstupenku som kupoval na mieste, bo na predpredajové zháňanie som nemal čas, keďže moja účasť nebola istá.

Celá akcia už bola dobre rozbehnutá no a tak sme popozerali všetky tri stage (spoločenská sála, vestibul a estrádna hala). Spoločenská sála bola zamerana hlavne na live act, prave dohrávali Locostars (PL) a za nimi česká Khoiba. Obobne ma vôbec nejako nechytilo vystúpenie Hood (UK). Za to Max Tundra (UK) vo mne vyvolal tú atmosféru hudby, ktorú si vybavím pri pojme wilsonic. Big respect! Po tom, čo bolo oznámene, že speváčka Clara Hill z vážnych rodinných dôvodov nemohla odcestovať do Bratislavy, bolo jasné že zakladateľ Jazzanovy Juergen von Knoblauch bude musieť vytvoriť kvalitný set bez jej vokálnej podpory. No a myslím, že sa mu to podarilo veľmi dobre. Vo vestibule kraľoval house a mená ako: Haberland, Glaubic, Peter Mieninger (A) a Oswald. Práve toho posledného som si kvalitne užil. Zmenšená estrádna hala poskytla pristor pre dj a producentov nielen z gramofónmi ale aj laptopmi a všelijakými efektovími hračkami. Tu celý čas bola atmosféra tiež výborná – Mike P (PL), SLG (PL), DNC (SK), Jeff Samuel (USA), SCSI9 (RU). Obzvlášt sa mi pozdával výkon SLG a SCSI9.

Pocity z akcie mám naozaj výborné a som bez akýchkoľvek výhrad. Výborná huba, skvelá atmosféra a ešte lepší ľudia. Čo viacej dodať. Len ľutujem, že z časových dôvodou nemôžem Wilsonic navštíviť aj dnes, takže ak váhate či sa zúčastniť, jednoznačne doporučujem. Zatiaľ hodnotím ako akcia roka. Btw: Pika mi už prisľúbil fotečky, takže určite je sa na čo tešiť.