Do tretice všetko dobré. Až v nedeľu ráno keď som sa odubytoval mi prišlo ako rýchlo to opäť ubehlo. Predomnou bol posledný deň, posledné dve prezentácie na WebExpo.

Voľba padla na Světový a český Twitter jako zdroj pro data mining – prezentoval Josef Šlerka. Už po pár minutách som bol presvedčený, že Twitter je veľmi silné médium. A ak si niekto myslí, že 140 znakov je málo toto by ho určite zaujalo. Prepojovanie informácii na mňa veľmi zapôsobilo. Hovorilo sa aj o zložení českých používateľoch tejto mikroblogovacej služby, ich návykoch a podobne.

WebExpo 2009 Praha, nedela - treti den

Duhou a skutočne už poslednou prezentáciou tretieho dňa bol Vývoj aplikací pro mobilní platformu Android o ktorom hovoril Pavel Petřek. Ide o veľmi zaujímavú platformu v ktorej vidím veľký potenciál. Prvá časť prednášky bola venovaná vysvetleniu základných vecí. V druhej sa hovorilo o nástrahách a postupoch, ktoré sa Pavlovi ako vývojárovi osvedčili.

Myslím, že v treťom reporte by sa hodilo aj nejaké zhrnutie. Po obsahovej stránke bola konferencia zvládnutá výborne. Usporiadateľom sa podarilo pritiahnuť aj zahraničných spíkrov a to nie takých všelijakých. Ani u jedného som nezaznamenal nejaké problémy s prejavom. Veľa z nich sa naučilo prezentáciu po konferencii zverejniť. Zachytil som, že sa niekto sťažoval na prednášajúceho, lebo vraj všetko odčítal zo slajdov a nepovedal nič čo by sa nedalo vygúgliť. Našťastie s ničím takýmto som sa nestretol. Výhrady nemám ani k miestu konania. Kapacitne to bolo tak akurát o vlas, niektoré prezentácie boli skutočne natrieskané. Takže pokiaľ sa v budúcnosti počíta s nárastom návštevníkov treba počítať aj s týmto. Tak isto by som sa nebránil robiť aj dlhšie či kratšie prezentácie. Trištvrte hodina pre každého je férová, no nie vždy stačí ani by som sa nebál naplno využiť všetky tri dni.

WebExpo si za svoju krátku existenciu vybudovalo veľmi slušné meno. Ponúka priestor nielen pre informácie a prezentovanie, ale aj networking a utužovanie či už obchodných alebo aj akýchsi virtuálnych vzťahov. Veď je tu takmer celá webová komunita, odborná verejnosť atď. Na WebExpo 2010 určite nechcem chýbať.

Vstup na podujatie zabezpečil organizátor.

O konferencii sa píše aj inde: