Mám rád dobré nápady a tento web ním je. Aj keď ide napríklad o prenesenie zahraničnej myšlienky alebo portálu na domácu pôdu. Myslím, že globálne som sa o telefónne čísla na webe zaujímal keď unikla databáza mobilných čísel a putovala po torrentoch.

Portál zmeskanyhovor.com na to ide inak – je hlavne o číslach, ktoré znepríjemňujú život – mobil má dnes každý a osobne som tiež neraz skúsil obťažujúce číslo vygoogliť. Portál umožňuje číslo vyhľadať, pozrieť si k nemu reakcie alebo ich pridať. Ak číslo v databáze nieje tak je možné ho samozrejme pridať.

Databázu je možné prechádzať aj podľa rôznych kritérií ako operátori, predvoľby či moje obľúbene – skúsenosti: pozitívne, omyl, prieskum a podobne. Jednoducho rýchla identifikácia.
Web komunikuje aj na sociálnych sieťach ako Facebook a Twitter, na stránke je možné sa čo to dočítať aj o skúsenostiach a začiatkoch. Napríklad, že vznikol začiatkom roku 2010. Aktuálna podoba beží od októbra.

Za webom stojí Depi, ktorý je známy ako bloger a expert na WordPress. zmeskanyhovor.com je prvá slovenská databáza telefónnych čísiel na Slovensku a zdá sa, že úspešná lebo ju začínajú kopírovať ďalší.

Osobne by ma potešila napríklad mobilná verzia stránky, prípadne by som skúsil montizáciu pomocou reklamy nakoľko web teraz beží bez nej a určite ide o zaujímavý priestor. Ako som na začiatku napísal nápad sa mi páči a držím mu palce.