Vlog


Sleduj ma


Twitter


Žiť naplno

Pomerne často dávam na Facebook stránku tohto blogu rôzne motivačné plagáty a múdre vety iných ľudí. Obdivujem ako niekto dokáže aj dlhoročnú skúsenosť premeniť do jednej vety, ktorá povie všetko. Mať tento talent nepotrebujem tento blog :)

Tie vety majú motivovať. U mňa to aj robia, ale bohužiaľ ako som už písal, tak motivácia je vec, čo vydrží pár hodín, maximálne dní. Je pravda, že pre veľa vecí sa dokážem nadchnúť, ale ten nechutný realizmus často prináša vytriezvenie.

Je smutné, že až na základe nepríjemných skúseností človek zistí, že tie jednovetové múdrosti a PowePoint prezentácie putujúce po inboxoch štátnych zamestnancov ukrývajú množstvo pravdy. Že chorý by vymenil čokoľvek na svete za zlepšenie stavu, že ak stratíme človeka zostane veľa nevypovedaného.

Veď treba točiť peniaze, držať si prácu, kariérne rásť. Svet prežíva krízu. Len sa občas pýtam, či finančnú alebo hodnotovú. Je pravda, že ľudstvo sa môže ďalej rozvíjať, až keď sú naplnené jeho základné potreby. Myslím si, že priemerne sú len tá nerovnováha je priam desivá.

Napriek tomu sa dá každý deň žiť naplno. Niekto si pod tým predstaví, že nechá všetko a vydá sa na cestu okolo sveta, rozbije úspory, alebo začne sa venovať extrémnym športom. Ja si ale myslím, že výsledkom tohto aj celoživotného snaženia je šťastie. Tak abstraktný, ale vytúžený pojem. Výborný návod ale ako to dosiahnuť dáva Don Miguel Ruiz, ktorého som tu už recenzoval. Ku knihe Štyri dohody sa rád vraciam. Aj keď sú len štyri, tak ich naplnenie môže trvať aj roky. Nehrešte slovom, nič si neberte osobne, nežite dohadmi a robte všetko tak ako najlepšie viete. Nepremáhajte sa a ani to neflákajte.

V praxi to môžu byť naozaj jednoduché činy. Ak niekoho máte radi alebo si ho vážite povedzte mu to, ak vám niečo vadí povedzte to tiež. Buďte úprimní a otvorení. Zbavte sa zbytočností čo vás zaťažujú. Nebojte sa dať si veľké ciele, nie je nič čo by sa po kúskoch nedalo dosiahnuť. Zmeňte na sebe alebo vo svojom živote len jednu vec a zaručujem vám, že budete spokojnejší a šťastnejší. Toto mal byť len dvojriadkový status, ale nejako sa my to vymklo z kontroly. Ak ste dočítali až sem som rád.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Poďte na SlovakiaTech 2021 nabrať inšpiráciu

Už ani neviem, aké to je ísť na offline podujatie, ktoré sa koná v reálnom svete. Teraz je tu jedinečná príležitosť. 14. a 15. septembra 2021 sa v pri

Prečo začať blogovať v roku 2021? | VLOG #89

Myslíte si, že blogy sú mŕtve? Dá sa povedať, že na Slovensku áno. Nepoznám žiadnu technologickú alebo marketingovú autoritu, ktorú by som pravidelne

Meditácia a mindfulness s aplikáciou Oak | VLOG #78

Myslím si, že aktuálne je to najvhodnejšie obdobie, kedy môžete začať s meditáciou alebo mindfulness. Prípadne dýchacími cvičeniami. Ak ste sa dotera

Publikované 26.03.2013
TOPlist TOPlist