Vlog


Sleduj ma


Twitter


Evernote robí opäť čistky – ukončí aplikáciu Skitch a ďalšie

Koncom septembra som priniesol článok o „upratovaní“ v rámci poznámkovacej platformy Evernote, konkrétne v jej aplikáciach. Dôvodom má byť zoštíhľovanie a upratovanie nákladov, krajšie povedané focus na primárne funkcie služby.

Teraz Evernote oznámil ukončenie ďalších aplikácii. Konkrétne ide o Evernote for Pebble, teda aplikácia pre chytré hodinky Pebble. Ďalej je to Evernote Clearly, čo je aplikácia pre lepšie čítanie a ukladanie článkov napríklad z blogov, čiže niečo ako Instapaper alebo Safari Reader. Službu nahrádza Web Clipper. No a v neposlednej rade je to Skitch for Windows, Windows Touch, iOS, Android. Avšak Skitch for Mac bude pokračovať ďalej. Aplikácie končia k 22. januáru budúceho roka, potom nebudu už na stiahnutie.

Skitch mám naozaj rád a používam ho v mobile, tablete a aj na desktope. Táto správa ma dosť nemilo prekvapila a je asi na čase poobzerať sa po niečom inom, obávam sa že to nebude také jednoduché. Samotnú aplikáciu kúpil v roku 2011 Evernote ako startup, aplikácia mala cca 16 miliónov používateľov a pôvodne bola platená. Evernote ju uvoľnil zdarma.

Priznám sa, že to čo sa deje v Evernote vo mne nevyvoláva vôbec dobrý pocit. Ak ešte stiahnu Penultimate a môžeme sa obzerať za náhradu za celý Evernote. Potom tipujem, že ho za facku kúpi Microsoft, alebo Yahoo či iná sebranka startupových fušerov. Jáj už ako keby som to videl.

Publikované 19.12.2015

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist