Koncom septembra som priniesol článok o „upratovaní“ v rámci poznámkovacej platformy Evernote, konkrétne v jej aplikáciach. Dôvodom má byť zoštíhľovanie a upratovanie nákladov, krajšie povedané focus na primárne funkcie služby.

Teraz Evernote oznámil ukončenie ďalších aplikácii. Konkrétne ide o Evernote for Pebble, teda aplikácia pre chytré hodinky Pebble. Ďalej je to Evernote Clearly, čo je aplikácia pre lepšie čítanie a ukladanie článkov napríklad z blogov, čiže niečo ako Instapaper alebo Safari Reader. Službu nahrádza Web Clipper. No a v neposlednej rade je to Skitch for Windows, Windows Touch, iOS, Android. Avšak Skitch for Mac bude pokračovať ďalej. Aplikácie končia k 22. januáru budúceho roka, potom nebudu už na stiahnutie.

Skitch mám naozaj rád a používam ho v mobile, tablete a aj na desktope. Táto správa ma dosť nemilo prekvapila a je asi na čase poobzerať sa po niečom inom, obávam sa že to nebude také jednoduché. Samotnú aplikáciu kúpil v roku 2011 Evernote ako startup, aplikácia mala cca 16 miliónov používateľov a pôvodne bola platená. Evernote ju uvoľnil zdarma.

Priznám sa, že to čo sa deje v Evernote vo mne nevyvoláva vôbec dobrý pocit. Ak ešte stiahnu Penultimate a môžeme sa obzerať za náhradu za celý Evernote. Potom tipujem, že ho za facku kúpi Microsoft, alebo Yahoo či iná sebranka startupových fušerov. Jáj už ako keby som to videl.