Nedávno sa objavilo niekoľko článkov (napríklad tu) o tom ako je internet populárnejší ako televízia. Minimálne teda už v USA. To určite nikoho neprekvapí, už len z toho dôvodu. že tam sú vo všetkom popredu. Tlač bola porazená už v roku 2004.

Ja mam internet radšej ako TV od vtedy so som bol na ňom prvý krát. Písal sa rok 1998. Áno viem že kopec ľudí s nim prišlo do styku už oveľa skorej no svoj vek nezmením tak to prišlo ako to prišlo.

Každý -  aj keď nemusí byť zrovna technický vizionár - asi odhalil jeho potenciál a možnosti. Dovolím si tvrdiť, že všetko z toho čo ponuka TV dokáže aj internet. Rýchlejšie, kvalitnejšie a lepšie.

A inak to tak skoro nebude. Veď je celkom zaujímavé, že keď som nedávno riešil telku tak som viac uvažoval na tom ako v nej prehravať videa z YouTube a Vimeo ako to ci mam správne polarizovanú anténu pre DVB-T. Možno uspeje Apple tam kde sa Google nedarí.

Ešte stále tu je generácia, ktorá ma k TV bližšie ako k internetu, no aj po nej sa určite nájde par jedincov. No z pohľadu možnosti internetu a televízie je určite zaujímavejšie uberať sa tou webovou cestou. Perfektne na to ide napríklad Česká televize zo svojim prístupom do archívu. Kapitolou samou o sebe je prístup k digitálnemu obsahu u nás: televízie sa celkom zdráhajú archívov pôvodnej tvorby. To nehovorím o zahraničných seriáloch či kompletnom online vysielaní. Skôr či neskôr - raz to ale príde.

Tak ako ma každý pravo na tlač, TV signál a rádio tak by mal mat prístup na internet. Za rozumnú nezdieračskú cenu, bez cenzúry a obmedzení. No taká vláda, ktorá by na tom zapracovala tu asi nebude. A skôr než niečo takéto tak očakávam zavedenie koncesionárskeho poplatku za net. Nech žije digitálna spoločnosť.