Myslím, že s tým začali u nás hypermarkety – spustiť vianočnú kampaň niekdy v októbri, po masívnom propagovaní návratu školákov do lavíc. Čo si budeme hovoriť, Vianoce sú už sviatky komercie. Valí sa to na nás zo všetkých strán. Ako by toho nebolo málo jeden mobilný operátor sa nás snaží v TV spote presviedčať, že Vianoce môžu byť aj v lete. Nemôžem si pomôcť, ale príde mi to ako vrchol stupidity (samotnému významu reklamy chápem). Ale hlavne zneužitie dobrého mena týchto sviatkov. To ani nehovorím, že tie padajúce gule sú dosť „vykrádačka“. Mali sme tu už skákajúce loptičky na uliciach, plné mesto peny a čo ja viem čoho. Orange však tomu Vianočne ladenou reklamou uprostred leta nasadil korunu.

Normálne by som sa nad tým, nepozastavoval no až do tohto okamihu som mal pocit, že Orange má oveľa lepšie reklamy ako jeho mladší „ružový“ brat. Každá mala nápad, bola výborne spracovaná a Orange si dával záležať aj na dobrom hudobnom doprovode. Vo videu sa mi vždy páčilo to neurálne farebné “odfarbenie“. Originalita tu bola, tento raz je to obyčajný gýč ako desiatky iných.

Už dlhšiu dobu hovorím (a aj tu píšem), že atmosféra týchto sviatkov sa vytratila. A mám silný pocit, že to je práve vďaka reklame. Valí sa na človeka z každej strany, zhon, zľavy, výpredaje. Každý kto má čo predať si chce na Vianociach čo najviac nahrabať. Našťastie je ešte celkom dosť ľudí, ktorý komerčnú stránku dokážu s prehľadom odignorovať a užiť si pokoj v rodine ale hlavne duši. Šťastné a Veselé.