Virtualizačný nástroj  Paralles Desktop vo verzii 4 sa mi podarilo získať vo výhodnom bundle ďalších aplikácii pre Mac. Zrovna som switchoval na OS X takže virtualizovaný Windows mi prišiel vhod a Linux ešte viac.

Odvtedy som Parallels, ktoré o pár mesiacov zastaralo neupgradoval. Cena samotného upgrade bola často krát takmer rovnaká ako celý bundle pôvodných aplikácii. To že píšem o rýchlom zastaraní bolo spôsobené nemožnosťou inštalovať do virtualizovaného prostredia Parallels Tools. Bez nich nefungujú veci ako copy and paste, spúšťanie len konkrétnych aplikácii v hosťovskom OS a podobne. Toto platí pre Linux, kde sú Parallels obmedzované ako na konkrétnu distribúciu tak aj kernel. Moje Parallels 4 zastali na Ubuntu 9.04.

Čo sa týka výkonových testov posledných verzií oboch produktov tak po výkonovej stránke je na tom lepšie Parallels ako Fusion. Minulý týždeň malo ale VMware akciu na Fusion. Za upgrade z Parallels na Fusion som zaplatil 10 euro, momentálne upgrade stojí 20 dolárov. Pritom ak by som aktualizoval svoje staré Parallels na poslednú verziu tak ma to vyjde na 50 dolárov.

Keďže na Windows potrebujem spúšťať bežné desktopové aplikácie, ktoré niesu až tak náročné na výkon tak som absolútne nepostrehol zmenu výkonu pri switch-i na Fusion. Po nainštalovaní Fusion boli rozpoznané Parallels stroje a bolo možné ich naimportovať a spustiť.